top of page

KOALICE OMEZUJE DEMOKRATICKOU DEBATU

 

EDIT: Podle sdělení jednoho z radních za ODS byla opatření, která uvádíme v tomto statusu pouze návrhem. Nedopatřením se prý objevila na webu Prahy 15 jako součást usnesení schváleného radou. ODS prý tato omezení na radě odmítla a shodila, usnesení tak neprošlo. Zdá se tedy, že vítr vane opět z dílny "švehlovského demokrata" starosty Wenzla (ANO). Uvidíme, co bude opravdu dít na prosincovém zastupitelstvu.
...

Vládnoucí koalici ANO / ODS / TOP 09 se nelíbí, že Patnáctka náš domov důsledně kontroluje její práci. Snaží se nám v tom tedy různými prostředky bránit, za všechny jmenujme třeba obstrukce činnosti kontrolního výboru.

Nyní se koalice snaží omezit naše právo ptát se radních na zastupitelstvu na jejich práci. Počet tzv. interpelací, které může každý zastupitel vznést, chtějí nově omezit na tři. Až dosud byla možnost ptát se neomezená.

Koalice se natolik bojí našich dotazů, že zároveň požaduje, abychom jejich znění odevzdávali písemně do 18. hodiny, aby se s nimi mohli seznámit a předem se na ně připravit.

Koalice ANO / ODS / TOP 09 omezila jednací řád zastupitelstva již v lednu letošního roku, kdy sešněrovala zejména možnosti obyvatelů Prahy 15.

bottom of page