top of page

POLOČAS: POKRAČUJEME V PRÁCI

Dnes uplynuly přesně dva roky od chvíle, kdy Patnáctka náš domov zvítězila v komunálních volbách v Praze 15. Náš program oslovil 33,48 % voličů, kteří poslali do zastupitelstva 12 našich kandidátů. Nebylo nám však umožněno pracovat na radnici, neboť se proti nám zformovala koalice ANO / ODS / TOP 09. Dnes už je zřejmé, že se tak stalo v duchu zdejších starých tradic za účelem prosazování developerských zájmů, rozprodávání majetku pod cenou a utrácení peněz za nepotřebné projekty.

Pracujeme tedy pro občany Prahy 15 z opozice, v rámci skrovných možností, které máme. Cítíme však velkou odpovědnost, a proto se snažíme do této činnost vkládat co nejvíce úsilí a schopností, přestože si tím pouze ukrajujeme z vlastního volného času. Věříme, že to má smysl, protože vidíme, že zájem občanů o dění v naší městské části narůstá a s ní i naděje na změnu poměrů.

A co se nám v prvním volebním poločase například podařilo, případně co z našeho programu se naplnilo?

 • Zabránili jsme nevýhodnému prodeji bývalé vodárny v Chotejně, kterou chtěla koalice prodat napřímo. Ve výběrovém řízení jsme zajistili výnos o 9,4 milionu korun vyšší.
   

 • Neúnavně informujeme občany o developerských projektech v Praze 15 a podílu koalice na nich – pomocí facebooku, webu a stovek roznesených letáků.
   

 • Za stejným účelem jsme také vydali noviny, na které jsme díky vám vybrali potřebnou částku, a poté je v počtu 18 tisíc výtisků osobně roznesli do schránek.
   

 • Na naše návrhy přijalo zastupitelstvo několik nesouhlasných stanovisek ke změnám územního plánu, které ohrožovaly plochy určené pro zeleň, sport a rekreaci.
   

 • Aktivně se účastníme územních řízení – zpracovali jsme námitky proti obytnému souboru Praga a proti bytovému domu Exafinu v Janovské ulici, pomáhali jsme občanům v kauze bytového domu v Parmské a v Boloňské ulici.
   

 • Iniciovali jsme několik petic a žádostí o projednání v zastupitelstvu (rezort K Jezeru, Maraťák, bufet u mola ad.), které podepsaly stovky obyvatel Prahy 15.
   

 • Koalice z našeho programu zavedla participativní rozpočet, díky němuž mohou občané realizovat své drobné projekty ve veřejném prostoru.
   

 • Koalice z našeho programu zavedla Mobilní Rozhlas pro lepší informovanost občanů.
   

 • V Praze 15 skončí do tří let veškeré hazardní herní automaty (měli jsme jako jediní v programu, zařídil magistrát).
   

 • V zastupitelstvu jsme prosazovali stop jednorázovému plastovému nádobí na akcích radnice – zatím jen s drobným úspěchem, ale koalice se tím musí zabývat.
   

 • Uspořádali jsme velké úklidy lesoparku, Groše a okolí nádraží Horní Měcholupy, kterých se zúčastnily desítky dobrovolníků.
   

 • Z projektů, které jsme připravovali, byl dokončen například bezpečný přechod u Selského dvora nebo schodiště s chodníky v ulici Nad Přehradou.

Ze svého programu samozřejmě neslevíme ani v následujících dvou letech, které nás dělí od příštích komunálních voleb.

 

Pracujeme pro vás, stůjte při nás. Společně to zvládneme a vrátíme Prahu 15 lidem.

bottom of page