top of page

KAM S NÍM?
(sloupek našeho zastupitele v listopadovém Hlasateli na téma parkování)

 

Majitelé plechových miláčků si často kladou známou otázku kam s ním? A to zejména na sídlištích po osmé hodině večerní. Volná místa k parkování rychle ubývají a zlepšení se v brzké době nedočkáme. Situace se bude dále zhoršovat.

Hlavním důvodem je připravovaná masivní výstavba, kterou prodeveloperská koalice ANO / ODS / TOP 09 aktivně podporuje. Podepisují se Memoranda o spolupráci s developery, plánují se změny územního plánu pro bytovou výstavbu. Každá nová výstavba totiž dramaticky zhorší možnosti parkování v okolí. Dobře si pamatuji, jak se až do nedávna krásně parkovalo na Veronském náměstí. Poté, co byl postaven nový bytový dům v Bolevecké ulici, se situace rapidně zhoršila.

Občané z Prahy 15 na Fóru zdravé městské části vyjádřili jako jeden z hlavních problémů MČ Praha 15 novou výstavbu a parkování. Je pro mě velkým zklamáním, jak se politické vedení radnice staví k přáním svých obyvatel. Motivace pana starosty je mi jasná, hájí zájmy rodinné stavební firmy. Ale proč ostatní radní preferují zájmy developerů na úkor obyvatel Patnáctky mi zůstává nejasné.

Pro to, aby se nezhoršovaly možnosti parkování v Praze 15, vedou totiž jen dvě cesty: aktivně umravňovat developery a zvyšovat počet parkovacích míst. V minulém volebním období prosadila Patnáctka náš domov studii navýšení parkovacích stání v Praze 15. Návrh studie jsme projednali s veřejností, naším zájmem bylo, aby nevznikly parkovací plochy tam, kde budou občanům vadit, nebo aby nebyly postaveny na úkor zeleně. Ve studii je navrženo 668 nových parkovacích míst, bohužel nemáme informace, že by současná koalice pokračovala v realizaci této studie a plánovala nová parkovací místa.

Milan Ducko

bottom of page