top of page

NAVRHNĚTE ZLEPŠENÍ PRO PRAHU 15

 

Sdílíme pravidla participativního rozpočtu, která byla dnes zveřejněna. Tím byl zahájen projekt, kdy mohou sami občané navrhovat různá zlepšení veřejného prostoru ve svém okolí. Jsme rádi, že si současné vedení radnice osvojilo tuto část výhradně našeho předvolebního programu. Naše spokojenost by byla ještě větší, kdyby byla koalice odvážnější, více občanům Prahy 15 důvěřovala a na participativní rozpočet vyčlenila více než dietních 200 000 Kč celkem (max. 50 000 Kč na jeden projekt).

Zastupitelé Patnáctky náš domov navrhovali zvýšení celkové částky na 1 000 000 Kč, ale tento návrh koalice bohužel zamítla. Trochu je v tom ještě cítit vliv názoru jednoho ze současných místostarostů, že "participativní rozpočet je obcházení zastupitelské demokracie". Doufejme ale, že budoucí popularita participativního rozpočtu podobné předsudky zcela obrousí, a v dalších letech tento projekt v Praze 15 finančně posílí.

 

Své návrhy na realizaci můžete podávat od 15. 4 do 30. 5 2019. Náklady na jeden navrhovaný projekt však nesmí přesáhnout zmiňovanou částku 50 tis. Kč. V případě, že budete chtít poradit, jak na to, ozvěte se, rádi vám pomůžeme.

Pravidla participativního rozpočtu najdete ZDE.

Citace z předvolebního programu Patnáctky náš domov:
"Nastartujeme participativní rozpočet – vyčleníme část financí z rozpočtu městské části, o jejichž využití budou rozhodovat přímo občané Prahy 15. Zlepšíme povědomí o možnostech participativního rozpočtu, aby se obyvatelé mohli a chtěli zapojit do rozvoje své městské části a přímo rozhodovat podle vlastních preferencí, jak zvelebit své okolí."

bottom of page