top of page

ZKUŠENOSTI S MOBILNÍM ROZHLASEM

 

Sloupek našeho zastupitele Mirka Hynšta v červencovém Hlasateli. Díky Mirkovi Mobilní Rozhlas v Praze 15 máme, neboť jeho pořízení začlenil do volebního programu PND a z něho to zase opsala koalice.

"Mobilní Rozhlas je kvalitním moderním nástrojem pro komunikaci mezi radnicí a občany. Jsem rád, že současná koalice podrobně prostudovala předvolební program Patnáctky náš domov, který jako jediný zavedení Mobilního Rozhlasu sliboval, a začala ho používat.

Jenže jako vždy platí, že dobrý nástroj sám o sobě nestačí, záleží hlavně na tom, jak se na něj hraje. Přes tuto platformu je možné dostávat informace o dění v naší městské části, dávat podněty nebo vyjadřovat svůj názor v anketách či fórech. Ostatně koalice se právě na zavedení Mobilního Rozhlasu odvolávala, když odhlasovala vystoupení Prahy 15 z Národní sítě Zdravých měst. Zatím však dostáváme pouze pozvánky na kulturní a společenské akce a vybrané tiskové zprávy.

Doufám, že vedení radnice ve využívání možností Mobilního Rozhlasu postoupí dál a začne občany informovat také o závažnějších tématech, jako je výstavba, změny územního plánu či parkování. A hlavně, že se jich bude ptát na jejich názor na podstatné věci. Snad se již nebude opakovat situace, kdy se o vítězích fotografické soutěže hlasuje do papírové krabice v OC VIVO! nebo kdy koalice rozhlas zneužívá k rozesílání svých politických proklamací proti opozici.

Bohužel máme ve svém okolí stále dost lidí, kteří si neváží svého prostředí, tvoří černé skládky, rozbíjejí venkovní mobiliář nebo nechávají své autovraky v ulicích. Prosím tedy všechny, kterým není lhostejný veřejný prostor, v němž žijeme, aby používali Mobilní Rozhlas k tomu, aby příslušné orgány o těchto nešvarech informovali. Patnáctka potom bude zase o trošku krásnější."

Rozhlas.jpg
bottom of page