top of page

KOALICE ZVYŠUJE ZISKY DALŠÍMU DEVELOPEROVI A JDE PROTI LIDEM

Jak už jsme vás upozornili, na posledním jednání zastupitelstva odsouhlasila koalice ANO / ODS / TOP 09 navýšení výstavby pro developera Neuinvest na jeho pozemcích za hřbitovem.

Developer měl zatím možnost na pozemcích při ulicích K Jezeru a Mezi Potoky možnost stavět rodinné domy, nyní koalice na návrh místostarostů Frauenterky (ODS) a Neumanna (TOP 09) souhlasí s navýšením koeficentu zástavby z 0,3 na 0,8, tedy o více než 160 %. Developer už si do vizualizace nakreslil třípatrové bytové domy (viz obrázek č.1).

Předkladatelé návrhu a další koaliční radní sehráli na zastupitelstvu šarádu, která měla podstatu jejich záměru zamaskovat. Přítomným místním lidem, kteří se kvůli této kauze sešli v sále, se pokoušeli namluvit, že chtějí v lokalitě navýšit plochy zeleně. Zeleň však zakreslili na pozemky Povodí Vltavy, které se žádné dohody neúčastnilo, a určitě si nebude chtít dobrovolně nechat zrušit stavební pozemky.

Navíc magistrát nyní řeší pouze podnět Neuinvestu na změnu územního plánu na jeho pozemcích, nic dalšího v tomto případě měnit nemůže. Důsledkem je znovu pouze navýšení výstavby pro developera, nic jiného.

Místní občané na zastupitelstvu proti záměru koalice ostře vystoupili. Očekávali, že na pozemcích určených pro výstavbu vyrostou pouze rodinné domky jako mají oni, a nic většího. Doslova uvedli, že jednají s p. Frauenterkou již více než 7 let, ten vždy sliboval, že se zde nic stavět nebude, a najednou s p. Neumannem otočili o 180 stupňů, postavili se navýšení zisků Neinvestu a navýšení výstavby dokonce částečně i v chráněném přírodním parku.

Koaliční zastupitelé se i přes zdrcující kritiku občanů spolehli na svoje kachní peří, vše po sobě nechali stéct a obrovské finanční zhodnocení pozemků Neuinvestu prohlasovali.

Všichni zastupitelé Patnáctky náš domov hlasovali samozřejmě proti tomuto usnesení namířenému proti stávajícím občanům Prahy 15. A jediným z koalice, kdo si v tomto případě aspoň částečně zachoval tvář, byl starosta Wenzl, který se nakonec zdržel hlasování.

 

Koalici jsme vyzývali, aby materiál stáhla a projednala ho nejprve s místními lidmi. Nic takového si ale dnešní vládci Prahy 15 nepřejí a podle toho jednají - developer stojí na prvním místě, občan na posledním.

bottom of page