top of page

NAŠE DŮVODY PRO ODVOLÁNÍ MÍSTOSTAROSTY

Na základě žádosti 230 občanů jsme na jednání Zastupitelstva MČ Prahy 15 navrhli odvolání Ing. Petra Neumanna (TOP 09) z funkce místostarosty pro územní rozvoj Prahy 15. Podle našeho názoru pan místostarosta dlouhodobě nezvládá svoje kompetence, dostatečně nehájí zájmy stávajících občanů městské části a jeho návrhy vedou k nehospodárnému nakládání s veřejnými prostředky. Shromáždili jsme 15 hlavních důvodů pro jeho odvolání:

1) Navrhoval přerušit (místo zastavení) změnu územního plánu, která má umožnit další rozsáhlou výstavbu v Javorové čtvrti.

2) Vynaložil 2,84 mil. korun na pořízení dvou tzv. koncepčních studií, které nebudou pro nikoho závazné.

3) Odmítl petici místních občanů a poskytnutím pozemku městské části pomohl developerovi k realizaci předimenzované výstavby na tzv. Maraťáku.

4) V územním řízení dostatečně nehájil městskou část vůči projektu Ekocity v ulici U Továren, kde má v průmyslové zóně vzniknout sídliště pro 2 000 obyvatel bez infrastruktury.

5) Česká komora architektů dvakrát označila jeho soutěž na koncepční studii tzv. Nového centra Hostivař za neregulérní.

6) Rada městské části zrušila jeho soutěž na koncepční studii kvůli obavám z možného porušení zákona o veřejných zakázkách.

7) Pět měsíců nepředložil k projednání podněty na změny územního plánu v Javorové čtvrti (musela je předložit PND).

8) Podporoval společnost Axention, která chtěla své pozemky v chráněném lesoparku určené pro sport změnit na obytnou zástavbu.

9) Neoprávněně poskytl developerovi Exafin souhlas se započtením pozemků městské části pro jeho projekt v Janovské ulici.

10) Nepodal žádné námitky ani odvolání proti povolení výstavby bytového komplexu Praga - 16 bytových domů, 1 037 bytů pro 2 400 obyvatel.

11) Umožnil pokračování změny územního plánu u OC VIVO, která zde má na pozemcích určených pro sport nově povolit výstavbu bytových domů.

12) Pomohl developerovi Ekospol k realizaci bytového domu za radnicí Prahy 15, a to poskytnutím pozemků pro napojení příjezdové komunikace.

13) Odmítl petici 714 občanů a nepodal odvolání proti povolení výstavby tzv. rezortu K Jezeru s 219 ubytovacími jednotkami a pětipodlažními domy v chráněném přírodním parku Hostivař-Záběhlice.

14) Prosadil změnu územního plánu, která má převést plochy zeleně při Doupovské ulici na stavební pozemky, což by znamenalo prolomení výstavby do Trojmezí.

15) V oblasti úspor energií, které má také v gesci, nepředložil za dva roky do rady ani do zastupitelstva jediný materiál.

Pokud zmiňujeme prosazené věci, jedná se vždy o návrhy pana místostarosty, které mu samozřejmě pomohli schválit jeho koaliční partneři. Jedinou výjimkou je protiprávně poskytnutý souhlas developerovi Exafin.

Pro odvolání místostarosty Neumanna nakonec hlasovalo všech 12 zastupitelů Patnáctky náš domov, kol. zastupitel Beran (ODS) byl třináctým hlasem pro zřejmě omylem.

bottom of page