EKOCITY HOSTIVAŘ - DALŠÍ DEVELOPERSKÁ NADÍLKA PRAZE 15

Radnice Prahy 15 svým občanům bohužel zatajila, že právě probíhá územní řízení na rozsáhlý bytový areál Ekocity. Developer Ekospol chce v Tovární ulici v průmyslové oblasti postavit ze tří stran izolované sídliště se zhruba 690 byty pro 2 000 obyvatel.

Projekt se táhne od roku 2014 a o rok později, když jsme byli na radnici, jsme proti němu v územním řízení podali rozsáhlé připomínky. V roce 2018 potom stavební úřad Prahy 15 záměr Ekospolu zamítl.

V současném novém územní řízení podal letos 13. května místostarosta Neumann (TOP 09) za městskou část námitky a navrhl projekt zamítnout. Zdánlivě bohulibý postoj, ale ejhle – ty námitky jsou pouze 3 a dohromady dávají 7 vět (viz obrázek)! Tímto způsobem chce pan místostarosta projektu vážně zabránit?Takto si představuje seriózní práci a hájení zájmů městské části v případě, když hrozí výstavba obrovského komplexu v uzavřené lokalitě s minimální infrastrukturou a s ohromnými dopady na dopravní situaci? Nehraje v tom náhodou roli, že radnice loni schválila memorandum pro tuto výstavbu, v němž se zavázala "poskytnout Ekospolu součinnost v rozsahu samosprávy v povolovacích řízeních týkajících se realizace Plánované výstavby"?

Pro srovnání se můžete podívat ZDE na naše zmíněné námitky z roku 2015, kdy jsme proti projektu úspěšně bojovali my. Zabraly tenkrát více než deset stran.

  • Facebook Sociální Icon

Copyright © 2014-2020 Patnáctka náš domov

Kontakty:

T: +420 604 360 213

E: 15nasdomov@email.cz

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now