top of page

BEZPEČNOST CHODCŮ JE NAŠE PRIORITA

 

V červenci dokončila společnost TSK úpravy přechodu u hotelu Selský dvůr. Vzniknul zde dělící ostrůvek, který zklidnil dopravu a umožní chodcům bezpečně přejít frekventovanou ulici K Horkám. Realizace tohoto projektu začala už v roce 2016, kdy jsem inicioval připojení ZŠ Hostivař do projektu Bezpečně do školy. Ze základních škol po celé Praze byly do projektu zařazeny pouze 4, jednou z nich byla k mé velké radosti i ZŠ Hostivař.

Tento projekt je unikátní v tom, že jsou zapojeny samotné děti z dané školy, které sami vyhledávají rizika po cestě do školy. Díky jejich poznatkům vytipoval projektant ve spolupráci s odborem dopravy a výborem dopravy MČ Praha 15 pět nejvíce nebezpečných míst na které jsou vytvořeny studie pro zvýšení bezpečnosti chodců. Prvním realizovaným projektem je právě přechod v ulici K Horkám.

Chci poděkovat všem, kdo se na realizaci tohoto projektu podíleli: paní ředitelce ZŠ Hostivař Blance Chuchlerové, všem žákům školy, kteří vyhledávali a hodnotili nebezpečná místa, organizaci Pražské matky, společnosti Besip, která projekt vybrala k realizaci, vedoucímu odboru dopravy MČ Praha 15 Zdeňku Havlovi, Policii České republiky a společnosti TSK, která projekt dokončila.

Milan Ducko, zastupitel MČ Praha 15 a bývalý místostarosta pro dopravu a bezpečnost v letech 2015-2018.

Podrobnosti o celém projektu ZDE.

Host1.jpg
Host2.jpg
host3.jpg
bottom of page