CHYSTÁ SE VÝSTAVBA OBYTNÉHO SOUBORU PRAGA

 

Právě bylo zahájeno územní řízení na záměr rozsáhlého obytného souboru Praga. Developer chce na území po bývalém výrobním areálu Technometry mezi ulicemi Pražská, Strašnická a U Průseku a na ploše asi 6,4 ha chce postavit prakticky novou čtvrť – 16 bytových objektů (5–9 podlaží) a celkem přes 1 000 bytových jednotek pro 2 500 obyvatel. Součástí projektu je také objekt školky a drobná občanská vybavenost (např. restaurace).

Veřejné ústní jednání k tomuto záměru se uskuteční 6. února 2019 v hasičské zbrojnici v H. Měcholupech v Holoubkovské ul. Do této doby mohou účastnící řízení včetně městské části uplatnit námitky k záměru. Každý občan potom může podat připomínky, ale pouze do 19. ledna 2019. Můžete podat svoje vlastní připomínky nebo se nám ozvěte na adresu 15nasdomov@email.cz, a připojte se k našim připomínkám.

Patnáctka náš domov dosáhla při posuzování v procesu EIA řady zlepšení tohoto projektu, a to i přes vytrvalý bojkot ze strany tehdejšího koaličního partnera ANO2011, Toto hnutí stálo vždy na straně developera ORCO a nepodpořilo ani námitky k projektové dokumentaci ani následně námitky k posudku této dokumentace.

Patnáctka náš domov bude nadále bojovat za snížení výšky a počtu objektů této zástavby a proti dvěma výjezdům do Strašnické ulice. Budeme také pozorně sledovat počínání koalice ANO/ODS a TOP09 v této věci, a budeme o tom informovat veřejnost.

Více o projektu na našem fb

ZDE

Podklady pro podání připomínek
ZDE

Úřední deska MČ Praha 15, zn. 788
ZDE

  • Facebook Sociální Icon

Copyright © 2014-2020 Patnáctka náš domov

Kontakty:

T: +420 604 360 213

E: 15nasdomov@email.cz

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now