top of page

CHYSTÁ SE VÝSTAVBA OBYTNÉHO SOUBORU PRAGA

 

Právě bylo zahájeno územní řízení na záměr rozsáhlého obytného souboru Praga. Developer chce na území po bývalém výrobním areálu Technometry mezi ulicemi Pražská, Strašnická a U Průseku a na ploše asi 6,4 ha chce postavit prakticky novou čtvrť – 16 bytových objektů (5–9 podlaží) a celkem přes 1 000 bytových jednotek pro 2 500 obyvatel. Součástí projektu je také objekt školky a drobná občanská vybavenost (např. restaurace).

Veřejné ústní jednání k tomuto záměru se uskuteční 6. února 2019 v hasičské zbrojnici v H. Měcholupech v Holoubkovské ul. Do této doby mohou účastnící řízení včetně městské části uplatnit námitky k záměru. Každý občan potom může podat připomínky, ale pouze do 19. ledna 2019. Můžete podat svoje vlastní připomínky nebo se nám ozvěte na adresu 15nasdomov@email.cz, a připojte se k našim připomínkám.

Patnáctka náš domov dosáhla při posuzování v procesu EIA řady zlepšení tohoto projektu, a to i přes vytrvalý bojkot ze strany tehdejšího koaličního partnera ANO2011, Toto hnutí stálo vždy na straně developera ORCO a nepodpořilo ani námitky k projektové dokumentaci ani následně námitky k posudku této dokumentace.

Patnáctka náš domov bude nadále bojovat za snížení výšky a počtu objektů této zástavby a proti dvěma výjezdům do Strašnické ulice. Budeme také pozorně sledovat počínání koalice ANO/ODS a TOP09 v této věci, a budeme o tom informovat veřejnost.

Více o projektu na našem fb

ZDE

Podklady pro podání připomínek
ZDE

Úřední deska MČ Praha 15, zn. 788
ZDE

Praga1.jpg
Praga2.jpg
bottom of page