top of page

JAK MÍSTOSTAROSTA K OBECNÍMU BYDLENÍ PŘIŠEL

 

Pan místostarosta Michal Frauenterka (ODS) pobírá za svou uvolněnou funkci na radnici Prahy 15 každý měsíc odměnu 75 343 Kč hrubého. Zdánlivě by si tedy mohl dovolit bydlet v normálním komerčním pronájmu. Ale zřejmě se mu hodí každá koruna, protože si pro své vlastní bydlení v červnu zajistil bez soutěže zvýhodněný obecní byt od naší městské části.

Cena pronájmu tohoto bytu je na první rok 120 Kč za 1 metr čtvereční. Zdá se vám to výhodné? Máte pravdu – průměrný komerční nájem v naší oblasti se podle serveru realitymix.cz nyní pohybuje kolem 280 Kč za 1 m2. A co se týče obecního bydlení, sama Praha 15 nyní pronájmy ve svém bytovém domě na Plískavě soutěžila na nejvyšší nabídku a vítězní zájemci budou platit 200–220 Kč za 1 m2. Pan Frauenterka tedy oproti nim ušetří i stovku na metr čtvereční.

Říkáte si, jak je to možné? Jak vůbec může mít místostarosta byt od městské části, a ještě za tak hezkou cenu? No přece musí být chytrý! Své jméno při transakci dokonale ukryl až do přílohy smlouvy pro svého rodinného příslušníka, a pak si přidělení bydlení na radě sám prohlasoval! Tehdy v červnu totiž na příslušné radě byli přítomni jen čtyři radní ze sedmi, a ti jednohlasně, tedy i přičiněním pana Frauenterky poskytnutí bytu odsouhlasili.

Tedy ještě jednou – podle zápisu z jednání rady pan místostarosta nejen, že nenahlásil svůj jasný střet zájmů, ale ještě svým vlastním hlasem rozhodl o tom, že bude bydlet v obecním bytu. Buď svoje koaliční partnery z ANO a TOP 09 ponechal v blahé nevědomosti, nebo se na ně může i v těchto eskapádách plně spolehnout.

Jak se vám líbí, že si místostarosta bez výběrového řízení a svým vlastním hlasem zajistil bydlení v obecním bytě za více než příznivé nájemné?

bottom of page