top of page
PND_Mavaci_retus_1600px.jpg

Radnice pro občany, ne pro developery

  • Facebook Sociální Icon
  • Instagram
  • X

Komunální volby v září 2022 jasně ukázaly, že změna v Praze 15 je možná. Patnáctka náš domov drtivě zvítězila se ziskem 37, 33 % hlasů a obhájila 12 zastupitelských mandátů. Chybělo už jen 227 hlasů, abychom měli s Piráty většinu.

Možná šlo o voliče, kteří spatřovali naději v Nezávislých. Ti se ale okamžitě přimkli ke koalici poražených ODS / TOP 09 / ANO, která přišla o 7 mandátů, a všichni společně ovládli radnici. Do svých funkcí se nechali zvolit s pomocí hlasů od SPD, pro kterou na oplátku zřídili post plně placeného předsedy Kontrolního výboru.

 

V povolebních jednáních jsme se poctivě snažili překreslit dosavadní vládnoucí půdorys. Nabízeli jsme kompromisního kandidáta na starostu, jednali jsme o velké koalici bez SPD, nabízeli jsme post starostky a radního Nezávislým.

Ale v dlouhodobě budovaném systému starých známých, kde ruka ruku myje, jsme znovu narazili. Nikdo z nich zde nestojí o element, který by nabourával zatuchlé pořádky a provětrával radnici.

 

Nevadí, pracujeme dál pro všechny občany Prahy 15 včetně voličů, kteří věřili Nezávislým. Zůstáváme opozicí v pravém slova smyslu, která důsledně kontroluje kroky koalice a nabízí alternativu v souladu se svým volebním programem. Zasazujeme se o umravňování zdejší výstavby a ochranu zeleně, spolupracujeme s občany, klademe důraz na otevřenost radnice a její účelné hospodaření.

Přidejte se k nám!

 

— Vaše Patnáctka náš domov

vyhra2.jpg
Logo_PND_2021_kruh.png
bottom of page