top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraPatnáctka Náš Domov

Takhle se bojuje za developery

Magistrát nyní ve spolupráci s Prahou 10, 11 a 15 připravuje memorandum o Trojmezí. Jeho cílem je snaha o revitalizaci území a zachování jeho rekreačního a zeleného charakteru, ale ani to Praze 15 nebrání, aby dál tvrdě pracovala pro developery.


Koalice ANO / ODS / TOP 09 v čele se starostou Wenzlem (ANO) a místostarostou pro územní rozvoj Neumannem (TOP09) i touto cestou prosazuje zájmy Central Groupu, který chce zastavět bytovými domy louky u OC VIVO. Praha 15 proto navrhla do deklarace vložit tezi "MČ Praha 15 konstatuje, že cílem deklarovaným v odst. 1.7. tohoto memoranda není dotčen zájem MČ Praha 15 na změně ÚP č. Z 2896/00 v okolí bytových domů v Záběhlicích a OC VIVO."


Čili pokud by to nebylo jasně patrné: koalice znovu přímo označila "zájem" na tom, aby na loukách v Hostivaři místo sportu a rekreace vyrostly bytové domy. Pokračuje tak v praxi, kdy před dvěma roky pokoutně a servilně odnesla na magistrát studii, kterou k této změně zpracoval sám developer.


Koalice bude nesporně i v dalším roce podnikat další sebezoufalejší kroky ve prospěch developerů, protože ví, že občané jim po volbách již nic podobného neumožní.

Držme se, bude to náročný rok!15 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page