top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraPatnáctka Náš Domov

Konec hazardu v Praze 15

Politika je většinou běh na dlouhou trať - pokud chcete něčeho dosáhnout, musíte mít trpělivost. Ale vyplatí se to. Například do čtvrtečního rána 7. března se Praha 15 probudila jako čtvrť bez hazardu. O půlnoci totiž vypršelo povolení posledním 23 výherním automatům a třem živým hrám v Hostivaři!

- Trvalo to přes deset let. V roce 2013 podporovala hazard koalice ODS a ČSSD a pro nás to byl jeden z důvodů vstoupit do politiky. V tričkách "Školky ano, hazard ne" jsme uspěli a šli na radnici, kde jsme již v lednu 2015 prosadili požadavek městské části na nulovou toleranci hazardu. Zlobované hnutí ANO pak dokázalo toto usnesení zvrátit, přesto se podařilo zrušit několik heren, například na Maraťáku či v Normě na Košíku.

- Následovala tučná hazardní léta, kdy měl zdejší gambling neutuchající podporu ODS, TOP 09 a ANO. Tyto strany, kterým patologie hraní na automatech se všemi důsledky nevadila, nás osočovaly, že chceme nulovou tolerancí připravit městskou část o výnosy z hazardu. Sami však měli černé svědomí - když se v roce 2019 Praha odhodlala ke změně vyhlášky, psal tehdejší starosta, dnes čestný občan Wenzl (ANO) raději tajně dopisy na magistrát, aby v Praze 15 zůstal hazard zachován.

- V roce 2020 však celopražský zákaz hazardu přece jen nastal. V Praze 15 bylo tehdy 270 licencí na výherní automaty, což byla 2. nejvyšší hustota v rámci všech městských částí - výsledek práce ODS, TOP 09 a ANO. Nyní, po dalších čtyřech letech, skončila všem povolením platnost.  

- Happy end? Snad už ano. (I když v médiích se spekuluje, že pražská ODS chce vyhlášku o nulové toleranci prolomit...)
10 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page