top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraPatnáctka Náš Domov

Co vyroste v Gercence?

Nedávno jsme vás informovali, že radnice pokácela zhruba 20 stromů u objektu čp. 911 v Gercenově ulici. Zčásti to přitom zdůvodňovala plánovanou přestavbou tohoto bývalého sociálního zařízení.


Zajímali jsme se, co se tedy na tomto pozemku s velkou zahradou vlastně bude stavět. Situace je nepřehledná, protože koalice ANO / ODS / TOP 09 veřejnost se svými záměry prakticky neseznamuje.

Podle našich informací z radnice zde má vzniknout mateřská škola v kombinaci s denním stacionářem pro seniory. Projekt má již zažádáno o stavební povolení, přesto o něm dosud nikdo neslyšel.


Pokud je to pravda, budou nás okolnosti případu nadále podrobně zajímat. Projektové práce totiž provádí známá firma Hlaváček & partner, která zakázku vysoutěžila již v roce 2012 za 2,1 mil. korun. Na základě usnesení rady a zadávací dokumentace tehdy vypracovala dokumentaci pro územní řízení na domov pro seniory (24hodinová lůžková péče). Několik let potom trvalo, než stát objekt svěřil městské části. Nyní se na osm let starou smlouvu navázalo a architekt údajně projektuje školku.


Nepřijde nám normální, aby ateliér, který vyhrál soutěž na domov pro seniory, mávnutím kouzelného proutku projektoval na stejnou smlouvu mateřskou školu. Jedná se o naprosto netransparentní postup, neboť mateřská škola nebyla nikdy předmětem výběrového řízení! Pokud by byla, do soutěže by se mohli přihlásit i jiní architekti, kteří se na ně třeba specializují. Změní se za rok situace znovu a pan architekt Hlaváček bude na stejném místě na stejnou smlouvu projektovat třeba akvapark?


V podstatě se může jednat až o obejití řádné soutěže, proto vše důkladně prověříme.9 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page