top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraPatnáctka Náš Domov

Co s "brownfieldy"?

Ani kouzlo jara, které zkrášlilo naši Prahu 15 nedokázalo zastavit tlak na výstavbu či přestavbu starých či nevyužívaných budov. Jako příklad lze uvést přestavbu výměníku v Boloňské ulici, kde koalice ODS / TOP 09 / ANO / NEZ s podporou SPD (odpovědný místostarosta Neumann, TOP 09) nevyužila svého práva a jako účastník řízení nepodala k záměru žádné připomínky. Obyvatelé sousedních domů, pro které začíná být situace neúnosná, se tak v řízení opět museli spoléhat pouze na vlastní síly, vedení radnice se jich nijak nezastalo.

Obdobně sídliště na Groši nejspíš čeká zahušťování - investoři chtějí dva výměníky v oblasti ulice Pražská přestavět na 6podlažní bytové domy v těsné blízkosti domů stávajících. Přestavba nefunkčních budov je v principu správně, zakopaný pes je ale v otázce "jak"? Tam, kde byl v hmotě sídliště zakomponován objem výměníku, není únosné jej "revitalizovat" na vysoký dům, nevhodně "přilepený" k sousedním budovám, jimž dříve výměníky sloužily a které teď zastíní.

Dále tu jsou známé kauzy přestavby OC Taškent a zbourání Normy na Košíku s následnou masivní bytovou výstavbou, o kterých pravidelně informujeme na našem facebooku - přání občanů se zde nepotkávají s dosavadním postojem radniční koalice. I proto by měla MČ využívat všech svých zákonných možností, které jí účast v příslušných povolovacích řízeních přináší. Zastupitelé Patnáctky náš domov se mezitím snaží vyburcovat komise Rady a výbory Zastupitelstva, aby v nich byly skutečně diskutovány všechny záměry, které mohou mít dopad na život zdejších obyvatel.

Nikdo z nás nechce ve svém okolí vybydlené a zdevastované objekty, ale kultivované a uměřené přestavby, nejlépe sloužící občanské vybavenosti. To, společně s názorem, že výstavba musí respektovat své okolí včetně ochrany stávající zeleně, je dlouhodobým názorem Patnáctky náš domov.


Radek Běla sloupek našeho zastupitele v červnovém Hlasateli26 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page