top of page

OSM DNÍ PRAHY 15 SE BLÍŽÍ

 

Mnoho věcí se nám v Praze 15 mění doslova před očima, ale některé zůstávají při starém. Aktuálně tím myslíme tradiční oslavy zvané "Dny Prahy 15". Obyvatelé Patnáctky čeká plno sportovních a volnočasových aktivit, ale je skutečně nutné mít slavnosti nafouknuté do osmi dnů? Nerozmělňuje se kvalita do kvantity?

Například oslavy začínají módním food festivalem. Přehlídky jídla a chutí z různých regionů naší země nebo i ze světa jsou všude oblíbené a hodně navštěvované, ale bude dostatečný zájem i u nás? Měli jsme tu pokus o organizování farmářských trhů na plácku před hasičskou zbrojnicí, a jak to dopadlo - zájem nebyl. Prostor byl tedy draze vydlážděn a dodnes chátrá. Proč nemůže být food festival součástí závěrečného Dne Prahy 15? Na pondělí 9. září od 16 hodin (!) je zase naplánovaný Den volnočasových aktivit. Mají se na něm prezentovat místní spolky a sdružení, ale mají o to vůbec zájem? Již zaběhnuté a známé spolky se nemusejí představovat, všichni je znají a podporují. Možná by měly zájem spolky další, které ještě s městskou částí nespolupracují a nepobírají od ní příspěvky na svou činnost, ale těm to nikdo nenabídl. A tak bychom mohli pokračovat...

Samozřejmě, že v rámci Dnů Prahy 15 najdete zajímavé aktivity, ale nebylo by lepší se nad celým programem a časovým rozsahem zamyslet v širším okruhu než je pouhých několik radních? Nemělo by smysl se také ptát jinde než pouze vše plánovat shora? Obyvatel Prahy 15 se na jejich představu neptal nikdo, žádnou anketu jsme nezaznamenali. Na výboru pro volnočasové aktivity se o programu také nikdy nejednalo. Je to škoda, možná by společně vznikl kvalitnější a hutnější koncept nabízející skutečně pestrý program s organizačním zapojením občanů, lepšími časy akcí i finanční úsporou.

bottom of page