top of page

Marcel žije v Horních Měcholupech od roku 2004, později se tu narodily i jeho tři dcery. Do zastupitelstva Prahy 15 byl díky preferenčním hlasům zvolen již v roce 2006. Po opozičním období si chtěl od komunální politiky odpočinout, ale kauzy nové koalice (vyvádění milionů z privatizace do nesmyslných projektů, podpora hazardu, obskurní předražení Hlasatele apod.) ho vrátily zpět do hry. V roce 2013 inicioval založení širšího uskupení, které o rok později jako Patnáctka náš domov získalo téměř 14 % a vstoupilo na radnici.

Marcel působil jako místostarosta pro územní rozvoj a životní prostředí. V roce 2015 změnil podobu vydávání Hlasatele, na němž jeho předchůdci zbytečně vyplýtvali každý měsíc 200 tisíc korun navíc. Společně s občany Prahy 15 bojoval v územních řízeních proti předimenzovaným developerským projektům. Podařilo se tak zastavit např. výstavbu VIP sportovního centra v lesoparku (ul. K Lesoparku), dvakrát stopnout výstavbu v Parmské ulici, blokovat nesmyslný bytový projekt Ekocity v průmyslové zóně nebo umravnit výstavbu v Bolevecké, Záveské či Švehlově ulici.

Po Marcelově působení na radnici (spolu s Milanem Duckem a Toníkem Randou) zaznamenala Patnáctka náš domov ve volbách 2018 nárůst hlasů o téměř 20 %. Na podzim 2022 přivedl PND jako lídr k dalšímu volebnímu vítězství se ziskem 37, 33 %.

bottom of page