top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraPatnáctka Náš Domov

Zastupitelé nejsou občané - až na jednoho

Paní místostarostka Kolářová (ANO) na základě naší iniciativy obnovila Pracovní skupinu místní agendy (MA21), kterou v roce 2017 zakládal náš tehdejší místostarosta Milan Ducko. V mnoha městech a městských částech tato skupina slouží pro zapojení zástupců co nejširší veřejnosti – různých spolků, oddílů, podnikatelů, úředníků i politiků. V tomto širokém okruhu se pak diskutují problémy, které trápí místní obyvatele, vyhodnocují se setkání s občany, plánuje se další rozvoj městské části.


Poté, co jsme kritizovali, že po více jak dvou letech činnosti má skupina v Praze 15 jen čtyři členy, vyhlásila místostarostka Kolářová nábor dalších zájemců. Přihlásil se pochopitelně i nás zastupitel Milan Ducko, kterému na osudu místní agendy 21 jako jejímu zdejšímu zakladateli záleží.


Jaké překvapení, když ho paní Kolářová odmítla: „Platformu Místní agendy 21 vnímáme jako platformu ryze občanskou. Z tohoto důvodu není členem neformální skupiny nikdo ze zastupitelů s výjimkou mé osoby, jako zprostředkovatele.“


Ano, čtete dobře, žádný zastupitel není občan. NIKDO, JENOM JÁ!


Logiku v tom nehledejte, domníváme se, že důvodem je přijímání pouze přikyvovacích názorů a obava z těch oponentních. Na stejném principu zřídila koalice „apolitickou“ redakční radu Hlasatele, kterou ale řídí místostarosta.


Pro úplnost dodejme, že Milan Ducko samozřejmě do minulé pracovní skupiny paní Kolářovou i opoziční politiky vzal, jiných názorů se nebál. A že ve volbách 2018, kdy občané hodnotili práci obou tehdejších místostarostů, dostal Milan Ducko hlasy od 3 553 občanů, kteří si přáli, aby je zastupoval, zatímco paní Kolářová pouze od 2 503.12 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page