top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraPatnáctka Náš Domov

Začala škola, začíná rekonstrukce kuchyně v ZŠ Hostivař

Koalice ANO / ODS / TOP 09 v pátek 28.5. konečně zahájila rekonstrukci kuchyně a jídelny v ZŠ Hostivař, a to za celkovou cenu 33 mil. korun. Stane se tak téměř po dvou letech od chvíle, kdy magistrát přiznal Praze 15 na tuto akci investiční dotaci. Způsob, jakým si současné vedení radnice dlouho nebylo schopné poradit s výběrovým řízení na dodavatele stavby, přesně ilustruje její kompetenci pro řízení naší městské části.


Po zbytečných průtazích tak stavební práce začnou v okamžiku, kdy se všichni žáci sotva vrátili do školních lavic. Prezenční výuka údajně nemá být omezena, ale budou při ní využívány také prostory Komunitního centra Farní dvůr nebo Toulcova dvoru.


Radní odpovědná za oblast školství, paní místostarostka Kolářová, zjišťovala dostupné možnosti náhradního stravování a nabídla škole následující řešení. Pro první čtyři ročníky bude zajištěno dovážkou jídel do vlastních misek s následnou konzumací ve třídách. Žáci ostatních ročníků se mohli přihlásit k individuálnímu odběru "jídlonosičů" v ZŠ Hornoměcholupská s následnou konzumací doma.


Podle informací z jednáních výboru pro školství o tuto nabídku nikdo neprojevil zájem. Není se čemu divit. Cesta do jiné školy a zpátky domů spolu s další obsluhou jídla představují zásadní komplikaci. Možnost dovozu by jistě vyvolala větší poptávku. Nezbývá než doufat, že se skrz tento červnový půst děti od září dočkají jídla z moderní kuchyně v opravené jídelně.7 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page