top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraPatnáctka Náš Domov

Vzniknou na loukách bytové domy?

Právě začalo poslední kolo projednávání změny územního plánu, které rozhodne o tom, zda Central Group bude moci na loukách u OC VIVO postavit několik bytových domů. V současné době jsou pozemky jižně od obchodního centra určené pro sportovní funkci. Nyní se změna veřejně projednává - 7. 12. bude tzv. společné jednání a do 5. 1. 2022 může kdokoliv z občanů uplatnit svoje připomínky.


Připomeňme, že změnu pro developera aktivně podporuje současná koalice ANO / ODS / TOP 09 v čele s místostarostou Neumannem (TOP 09). Přestože v roce 2018 tyto strany při projednávání Metropolitního plánu na oko souhlasily, že zde bude i do budoucna zachovaná rekreační funkce, jakmile po komunálních volbách odstavili Patnáctku náš domov, spřáhli se opět s developerem a pracují všemi silami, aby zde mohl bytové domy stavět. V tomto duchu s ním také uzavřeli memorandum, nehledě na petici proti tomuto záměru, kterou podepsalo více 1000 občanů.


Budeme bojovat do poslední chvíle proti této změně územního plánu, tak jak činíme od prvního okamžiku, kdy jsme v roce 2014 vstoupili na radnici. Stojíme při zdejších lidech a máme naději, že se nás na magistrátu zastane celá koalice, neboť nedávno se proti této změně vyslovila i radní Hana Marvanová ze Spojených sil.


Nenecháme současnou koalici Prahy 15, která vládne proti zájmům svých občanů, totálně zdevastovat naši čtvrť! Pomozte nám, sdílejte, ať se do připomínkování změny můžeme pustit společně v co největším počtu. Děkujeme!19 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page