top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraPatnáctka Náš Domov

Vylepšujeme veřejný prostor!

Už dnes 18. 10. se uskuteční veřejné představení návrhů, které občané Prahy 15 vymysleli pro zlepšení svého okolí. Přijďte se na ně podívat od 17 do 20 hodin do měcholupské hasičárny v Holoubkovské ulici.


Návrhy našich sousedů vznikly v rámci 3. ročníku participativního rozpočtu. Tento projekt, kdy občané předkládají svoje návrhy na využití části obecních peněz, byl v naší městské části zaveden z iniciativy Patnáctky náš domov. Jsme rádi, že koalice si před časem tento bod z našeho programu osvojila.


Buhužel, participativní rozpočet u nás zatím nemá marketingově vhodný chytlavý název jako v jiným městských částech (např. Moje stopa, Čtrnáctka podle vás, Milion pro Prahu 22, Zlepšuj Pětku apod.) a koalice jej podporuje pouze okrajově částkou 400 tisíc korun. Opakovaně jsme navrhovali svěřit občanům do rukou alespoň milion, ale koaliční zastupitelé naši snahu vždy potopili.


Občané tak potřetí dostávají aspoň malou šanci měnit své okolí, když realizace jejich projektu včetně všech náležitostí nesmí překročit hranici 100 tisíc korun, a to včetně všech náležitostí. Je tedy více než zřejmé, že participativní rozpočet stále nepatří mezi nejdůležitější záměry koalice.


Ani tak tento projekt nezavrhujeme, naopak. Jako Patnáctka náš domov se jej od začátku aktivně účastníme a letos tomu není jinak – naši členové navrhli celkem 5 záměrů pro zlepšení naší městské části. Přidali se i další spoluobčané, a tak je nyní ve hře 10 návrhů, s nimiž se právě v pondělí můžete osobně seznámit a zeptat se na cokoliv jejich autorů.


Děkujeme všem za aktivitu ve prospěch druhých a držíme palce při projednávání návrhů a následném hlasování o nich. Všechny přijaté návrhy si můžete prohlédnout také ZDE.3 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comentarios


bottom of page