top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraPatnáctka Náš Domov

Veškerá doprava zůstane na Hornoměcholupské

Koalice ANO / ODS / TOP 09 se v tichosti bez veřejné diskuze rozhodla, že pomocí koncepčních studií zruší rezervu pro obchvat Hornoměcholupské ulice v úseku od Kauflandu až po Maraťák.


Tato část obchvatu měla vést podél železnice kolem golfu a měla ulehčit provozu v klíčových bodech Horních Měcholup a ve starší hostivařské zástavbě u ZŠ Hornoměcholupská. S komunikací počítal stávající platní územní plán i nový Metropolitní plán. Souhlasily s ní i všechny strany v zastupitelstvu Prahy 15 při hlasování v roce 2018.


Nyní zřejmě převážily vazby vedení radnice na podnikatele spjaté s golfem, a tak se koncepční studií začala připravovat likvidace tohoto záměru.


Moc se to nelíbí ani sousedům z MČ Praha-Dolní Měcholupy, kteří k této věci poslali připomínky: "Nemůžeme souhlasit s tím, že si Praha 15 vyřeší svůj problém s dopravou pouze jejím přesunutím do jiné městské části (tím, že obchvat skončí u Kauflandu a vyústí do D. Měcholup - pozn.). Tento problém je třeba řešit komplexně a ve vzájemné shodě."


Aneb naše profesionální vedení radnice znovu prokázalo, jak umí spolupracovat se svými občany i se sousedy.18 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page