top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraPatnáctka Náš Domov

Výstavba na Maraťáku

Nedávno jsme zaznamenali novou vlnu zájmu o plánovanou výstavbu na Maraťáku vedle zahradnictví Zavadil. Rozhodli jsme se, že pro další zájemce znovu shrneme dosavadní vývoj v této kauze:


- Společnost A-TRIO hodlá na rohu Hostivařské a Švehlovy ulice vybudovat trojdům s výškou až 6 podlaží. Tento projekt připravuje ve spolupráci s koalicí ANO / ODS / TOP 09, která nyní vede radnici Prahy 15.


- V květnu 2020 schválila koalice memorandum s developerem, kde se mj. píše „MČ P15 a ATR se shodují na rozsahu a objemu stavebního záměru Polyfunkční soubor A-TRIO Hostivař“.


- Místostarosta Neumann (TOP 09) domluvil memorandum, a tím i výslednou podobu stavby bez projednání ve výboru pro územní rozvoj, takže se k ní nemohla vyjádřit opozice, ani veřejnost. Koalice pro výstavbu poskytla pozemky městské části, které developer potřebuje pro vjezd do komplexu a napojení na sítě.


- Koalice svým rozhodnutím nebrala ohledy na názor více než 230 sousedů z okolí, kteří podepsali petici proti této výstavbě. V ní také žádali, aby radnice pozemky pro vjezd nepropůjčovala. K hlavním organizátorům petice patřil náš zastupitel Lukáš Pertl.


- Patnáctka náš domov následně roznesla občanům v okolí chystané výstavby letáky, v nichž je informovala o rozhodnutí rady městské části.


- Na jednání zastupitelstva 17. 6. 2020 jsme chtěli projednat developerskou výstavbu na Maraťáku, ale koalice bohužel odmítla zařadit tento bod do programu; pro hlasovali pouze zastupitelé Patnáctky náš domov. Opakovaně tak byl umlčen mj. hlas občanů.


- V současné době očekáváme zahájení územního řízení, kterého se budou moci zúčastnit pouze nejbližší sousedé – vlastníci nemovitostí. Patnáctka náš domov je s nimi ve spojení, připravena jim v rámci svých možností pomoci, neboť vedení radnice je již nechalo na holičkách.12 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Yorumlar


bottom of page