top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraPatnáctka Náš Domov

Utajované informace ukazují na místostarostu Neumanna

Úřad MČ Praha 15 nám na základě stížnosti poskytl informace, které se dvakrát snažil zatajit místostarosta Neumann. Jednalo se o odpovědi na otázky, které jsme vznesli kvůli zpackanému výběrovém řízení na projektování školky v Doupovské ulici. Z dopisu od úřadu vyšlo najevo, že:

- pětici firem pro neveřejné výběrko vybíral osobně místostarosta Neumann, a to ještě s jedním externím spolupracovníkem radnice. Jednou z vyvolených firem byl ateliér "osvědčeného" arch. Hlaváčka (mj. koncepční studie), nejméně u dalších dvou je snadno dohledatelná souvislost s tímto ateliérem.

- u těchto pěti vybraných firem nikdo neprověřoval, zda jsou všechny schopny vyhovět přísným referencím, které radnice požadovala (tři realizované stavby za 50 mil. korun).

Připomeňme, že místostarosta v prosinci výběrové řízení nechal vypsat s tím, že JE na dobré cestě zajištění soukromého pozemku potřebného pro výstavbu školky. V lednu nechal řízení zrušit s tím, že pozemek dosud NENÍ zajištěn. Mezi tím, shodou okolností, jako člen výběrové komise zjistil, že se do soutěže nečekaně přihlásili další architekti. A ti kupodivu podali nabídky minimálně o 250 tisíc korun výhodnější než firmy vybrané místostarostou, které se, také kupodivu, točily přesně kolem vypsané hodnoty zakázky 1,5 mil. korun.

Takhle se na radnici Prahy 15 zachází s veřejnými financemi, prací úřadníků a důvěrou profesionálů, kteří připravili nabídky, aby pak koalice ODS / TOP 09 / ANO / NEZ z rozmařilosti vše zamázla. Pana místostarostu budeme za takové jednání volat k odpovědnosti.21 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page