top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraPatnáctka Náš Domov

Rozpočet očima našeho zastupitele

Krásné téma v probíhajícím volebním období, kdy již druhým rokem bude nejdůležitější dokument obce sestavovat menšinová 14členná vládní koalice Společně pro Prahu 15 (ODS a TOP 09), ANO 2011 a Nezávislí, držená u moci na radnici hlasy 2 zastupitelů za SPD.

Jako opoziční zastupitel a člen finančního výboru za Patnáctku náš domov se domnívám, že za stavu, kdy v rámci výsledků voleb je v zastupitelstvu ustaven výrazný opoziční blok, složený z Patnáctky náš domov a Pirátské strany v počtu 15 osob, by rozpočet měl být připravován ve spolupráci s opozicí, nebo aspoň v atmosféře její lepší informovanosti. S největší pravděpodobností během ledna dojde pouze k předložení již připraveného návrhu rozpočtu bez možnosti výrazně do tohoto návrhu zasahovat (ano, k tomu došlo - pozn. red.).

Historicky se u nás praktikuje praxe „předschválení“ rozpočtu na tzv. výjezdním zasedání v průběhu února za účasti představitelů samosprávy, členů finančního výboru, vedoucích jednotlivých odborů úřadu MČ a též předsedů jednotlivých zastupitelských klubů. Tohoto zasedání jsem se účastnil loni poprvé a překvapilo mě, jak negativně byly přijímány naše dotazy na jednotlivé výdajové položky, a de facto jsme byli postaveni do pozice, že návrh rozpočtu již nelze upravovat.


Přesto se nám ve spolupráci s pí zastupitelkou Ing. Daníčkovou z Pirátské strany povedlo rozpočet nepatrně upravit a dohodnout zvýšení příspěvku na sociální granty ve výši 400 tis. Kč, navýšení finančního příspěvku o 200 tis. Kč na údržbu nejvzácnější památky na území Prahy 15, tj. pro kostel Stětí sv. Jana Křtitele, a navýšení rozpočtu pro participační projekty občanů o 400 tis. Kč.


Ale to bylo tak vše, co byla loni vládnoucí koalice ochotna připustit. Uvidíme, jak to bude vypadat letos. Snad z jednání o rozpočtu budu mít lepší pocit.


Zdeněk Edlman

(sloupek našeho zastupitele v únorovém Hlasateli)12 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page