top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraPatnáctka Náš Domov

Bytový dům v Parmské potřetí zamítnut!

Už v letech 2017 a 2018 chtěla firma Pollux postavit v Parmské ulici dlouhý 8podlažní dům s více než 180 byty. Místní občané se vzbouřili, sesbírali 650 podpisů pod petici a zapojili se do územního řízení. Také my jsme podali námitky za městskou část a stavební úřad následně záměr dvakrát zamítl.


Po našem odchodu z radnice projekt převzal Central Group, který se jej snažil prosadit prakticky v nezměněné podobě. Po dvouletém posuzování žádosti ji nyní stavební úřad zamítl potřetí. Je to další vítězství občanů ze sousedství - více než stovka jich podala námitky do územního řízení (včetně našeho kandidáta Ondřeje Vohnického)! Jejich neohrožený a vytrvalý boj za uchování kvality okolního prostředí zasluhuje obdiv a uznání.


Stavební úřad výstavbu nepovolil, protože odporovala Pražským stavebním předpisům - narušila by charakter sídliště, které by neúměrně zahustila, a byla by umístěna příliš blízko k stávajícímu panelovému domu (27-35 m). Padla tak mj. jedna velká lež, kterou s oblibou používá koalice ANO / ODS / TOP 09, že když má projekt kladné stanovisko magistrátního odboru územního rozvoje (posouzení souladu s územním plánem), tak s ním už nejde nic dělat. I Parmská tento souhlas měla, a přesto ji stavební úřad nepovolil.


Zmíněná koalice přesto pod naším tlakem v létě 2020 také podala do územního řízení námitky proti zamýšlené stavbě a navrhla její zamítnutí. Nehledě na kvalitu těchto námitek to bylo poměrně příjemné překvapení. Letos se však při projednávání Metropolitního plánu ukázala licoměrnost tohoto kroku. V návrhu plánu se totiž v lokalitě Parmská nadále počítá s 8podlažní výstavbou. Navrhli jsme proto snížení maximální výšky na 4 podlaží, aby již nikdy nehrozil současný projekt Central Groupu. Žádný koaliční zastupitel ale náš návrh nepodpořil, proto jsme připomínku museli podat jen za Patnáctku náš domov.


Budoucnost Parmské ulice nám není lhostejná.
22 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page