top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraPatnáctka Náš Domov

Pohádky o parku

Místostarosta Neumann (TOP 09) nám v letním čísle Hlasatele představuje svoji vizi tzv. Parku Československé státnosti, který chce vybudovat u hřbitova. Ideu popsal v textu a připojil výkres, jak krásně by vše mohlo vypadat.


Pojďme si ve stručnosti ukázat na čertova kopýtka, která se v téhle prezentaci skrývají. A soustřeďte se, protože podobná propaganda líbivých obrázků a planých slibů vás nyní bude provázet celý další rok až do voleb.


- Městské části Praha 15 patří pouhých 18 % pozemků ze 3 hektarů, na nichž je park zakreslen. - Ve výkresu nenajdete plánovanou až 5podlažní výstavbu Neuinvestu, kterou koalice ANO / ODS / TOP 09 podporuje souhlasem se změnou územního plánu. - Ve výkresu jsou naznačeny protihlukové stěny právě pro tuto novou výstavbu? Stěny v parku? - Myšlenka zasvěcení parku "československé státnosti" nebyla projednána s veřejností ani s opozicí. Odkaz kterých osobností kromě TGM a Švehly bude připomínán a proč? Žádná další není zmíněna. - K rozšíření hřbitova jen tak nedojde, nejsou peníze. Podle našich informací narostly původně odhadované náklady ze 6 mil. více než šestkrát. - Švehlův hrob neprojektoval Josip Plečnik, jak by si pan místostarosta zbožně přál. Jeho autorem je Jaroslav Rössler. Jméno má vyryté přímo na náhrobku, pokud by si někdo dal práci a zašel se tam podívat.


Budeme rádi za sdílení, děkujeme!13 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page