top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraPatnáctka Náš Domov

Orat sebou nenecháme

Minulý týden náš zastupitelský klub opustil jednání zastupitelstva. Šlo o radikální krok, ale vzhledem k chování koalice nebylo zbytí.


-Probíhalo zde první dějství projednávání nového návrhu Metropolitního plánu.

-Koalice navrhla 17 připomínek.

-Většinu jsme chtěli podpořit, některé se nám ale nelíbily. Proto jsme navrhli, aby se o každé připomínce hlasovalo zvlášť.

-Koalice s tímto návrhem souhlasila.

-Nejprve jsme si tedy osvojili návrh přítomné občanky, aby na území dnešní Normy na Košíku byla povolená pouze 2podlažní výstavba (koalice navrhovala 6podlažní), a tento návrh jsme prosadili.

-Následně jsme navrhli, aby na pozemcích za ZŠ Hornoměcholupská zůstaly pozemky pro veřejnou vybavenost, ale koalice to zamítla ve prospěch obytné výstavby.

-Po chvíli se šíbrům z ODS přestalo líbit, že by byl u každé připomínky vidět konkrétní postoj koalice a opozice, proto přerušili hlasování po jednotlivých připomínkách a domáhali se okamžitého hlasování o celém bloku připomínek najednou.

-Protestovali jsme s odkazem na dohodu z úvodu jednání, ale nebylo nám to nic platné - koaliční zastupitelé ANO / ODS / TOP 09 jednomyslně odmávali hlasování vcelku.

-Silovému válci nerespektujícímu dohodu, která měla přinést co nejširší možnou shodu napříč politickým spektrem (jakou jsme vyjednali my v roce 2018), jsme se nepodvolili a zanechali jsme koalici v sále s jejich odpovědností.


-Naše vlastní připomínky ve prospěch občanů a na úkor developerů předložíme řádně na zastupitelstvu na konci června.


Pojďte s námi na podzim ukončit tento styl vládnutí nad Prahou 15. Máte to ve vlastních rukou!13 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comentários


bottom of page