top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraPatnáctka Náš Domov

Obří výstavba na Maraťáku schválena

Není nic staršího než ranní noviny... Stavební úřad Prahy 15 totiž dnes povolil výstavbu předimenzovaného domu na rohu Švehlovy a Hostivařské ulice. Má zde vzniknout dvojice objektů na společné podnoži, každá bude mít 5 nadzemních podlaží. Počítá se s komerčním parterem (v rozhodnutí není nijak specifikováno) a 79 bytovými jednotkami. V podzemí bude umístěno 86 parkovacích stání (z toho 40 v zakladačích), na povrchu bude pro obsluhu celého komplexu 11 stání. Kvůli výstavbě půjde k zemi 26 vzrostlých stromů s obvodem kmene od 80 do 163 cm.


Velkou "zásluhu" na této výstavbě má koalice ANO / ODS / TOP 09. Poskytla totiž developerovi pozemky městské části, které potřeboval pro vjezd do souboru a napojení na sítě. Koalice tak zcela ignorovala požadavky více než 230 sousedů a obyvatel z okolí, kteří podepsali petici proti této výstavbě. V ní žádali, aby radnice pozemky pro vjezd nepropůjčovala, a projekt odmítali kvůli tomu, že nerespektuje charakter území.


Patnáctka náš domov s touto výstavbou naopak nikdy nesouhlasila, a proti rozhodnutí stavebního úřadu se odvolá k vyšší instanci.18 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Commentaires


bottom of page