top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraPatnáctka Náš Domov

O spolupráci koalice s opozicí

Jak zní ta koaliční písnička, že Patnáctka náš domov umí jenom kritizovat a bořit. Falešně, aby nebylo slyšet, jak jim mezi prsty cinkají mince z veřejného rozpočtu...


Ukažme si to na jednom aktuálním případu. Praha 15 vlastnila od roku 2012 pět ochranných známek na grafické logotypy, například „PRAHA 15 patnáctkou na kole“ nebo „PRAHA 15 stezka historií“. Zápisem u Úřadu průmyslového vlastnictví získává majitel ochranné známky výlučné právo na její užívání, a to na 10 let. Koalice nezvládla tuto lhůtu prodloužit a v říjnu 2022 nechala platnost zmíněných známek amatérsky propadnout.


Náš zastupitel Lukáš Pertl přitom na možnost propadnutí známek upozorňoval již v roce 2021 tehdejšího místostarostu Bílka (ANO). Letos v lednu informoval starostu Fischera (ODS) a místostarostu Hájka (ANO) na zánik ochranných známek a na stále trvající možnost jejich obnovy v tzv. poshovovací lhůtě, která trvala až do dubna. O stejné věci mluvil veřejně i v březnu na zastupitelstvu. Jelikož pracuje v patentové kanceláři a má odborné znalosti a zkušenosti právě z oblasti duševního vlastnictví, nabídl radnici dobrovolnickou pomoc při přípravě podání nové žádostí na ochranné známky.


Nic se však nestalo, nyní již víme proč - v srpnu nechal místostarosta Frauenterka (ODS) uzavřít objednávky na registraci 4 logotypů se stejným subjektem, který registroval již zaniklé ochranné známky. Celková cena činí 40 000 korun. Pokud by s registrací nových ochranných známek pomohl náš zastupitel, probíhala by pouze za nezbytné správní poplatky a ušetřilo by se 22 500 korun.


Drobný, ale symbolický příklad, jak radnice hospodaří. Zda z neschopnosti, nebo záměrně, necháme na vašem uvážení.7 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page