top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraPatnáctka Náš Domov

Nové centrum Hostivař

Chystá se zadání velké urbanistické soutěže, v níž budou architekti hledat budoucí podobu širšího okolí dnešní tramvajové smyčky v Hostivaři. Zadavatelem je společnost Zelená Hostivař, která zde plánuje rozsáhlou bytovou výstavbu.


Na zadání soutěže se podílí magistrát a Praha 15, která chce na smyčku umístit mj. novou radnici městské části. IPR naštěstí odmítl vizi zdejší koalice, která chtěla umístit školku do zeleně v Kozmíkově ulici. Další plochy zeleně mají naopak oproti současnému územnímu plánu zmizet nebo se zmenšit.


Organizátor soutěže spol. 4ct dnes v obřadní síni MČ Prahy 15 uspořádal prezentaci stavu příprav soutěže pro zastupitele Prahy 15. Zúčastnilo se 8 opozičních zastupitelů a pouze 2 (+2 chvilkově) zastupitelé koalice. Pracujeme pro vás.


Projednání podmínek soutěže v zastupitelstvu Prahy 15 zdejší koalice pod vedením starosty Fischera (ODS) a místostarosty Neumanna (TOP 09) odmítla, schvalovat je bude pouze rada.


EDIT: V pondělí 26. června jsme na radnici poslali připomínky k zadání urbanistické soutěže "Nové centrum Hostivař" a to jménem opozičního bloku PND + Piráti a občané prahy 15.12 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Σχόλια


bottom of page