top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraPatnáctka Náš Domov

Neschopnost, nebo záměr místostarosty Neumanna?

Pan místostarosta Neumann (Společně pro Prahu 15/TOP 09) před Vánoci uspořádal narychlo výběrové řízení na projektanta nové školky v Doupovské ulici na Košíku. Nevypsal architektonickou soutěž, kde bychom si mohli vybírat z řady kvalitních návrhů, ale poptával výhradně nejnižší cenu projekčních prací, bez zájmu, jak bude školka vypadat. Pro podání nabídky neveřejně oslovil jen "osvědčený" ateliér M. Hlaváčka (např. Koncepční studie) a další čtyři projekční firmy, z nichž nejméně dvě s ním mají snadno dohledatelnou spojitost...

Patnáctka náš domov s takovým netransparentním a nemoderním přístupem nesouhlasila, proto jsme oslovili několik desítek dalších architektů se zkušenostmi s navrhováním školních objektů a veřejných staveb. Několik se jich o zakázku v hodnotě do 1,5 mil. korun přihlásilo, navzdory zcela zfušovanému zadání.


To se panu Neumannovi a koalici ODS/TOP 09/ANO/NEZ s podporou SPD zjevně nehodilo do krámu, a proto bylo výběrové řízení dnes ZRUŠENO! Uveden byl zcela obskurní důvod - že prý není jasno o nové koalici o magistrátu, a tak prý není zřejmé, zda magistrát odkoupí soukromý pozemek potřebný k výstavbě školky!


Naprosto stejná situace ale byla i 7. 12., kdy místostarosta Neumann nechal výběrové řízení vypsat! To nutil pracovat úředníky na něčem, co bylo zcela zbytečné a neprůchozí? To nechal architekty, aby se lopotili se zpracováním nabídky? Podle našeho názoru se jedná o zcela vylhaný důvod, který má zřejmě zamaskovat skutečnost, že nejnižší nabídku nepodali ti, kteří byli očekáváni.


Celou kauzou se budeme dál důsledně zabývat, protože vůbec nevoní, ať už jde o neschopnost, záměrné jednání či bohorovnost p. Neumanna a celé koalice.13 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page