top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraPatnáctka Náš Domov

Naděje na záchranu lip

Skvělá zpráva přišla z magistrátu, který se postavil proti kácení lipového stromořadí za radnicí v Měcholupech. Odbor ochrany přírody ZRUŠIL povolení ke kácení těchto dřevin, které vydala radnice Prahy 15 v roce 2019!


Magistrátu se nelíbilo, že zdejší úřad (konkrétně odbor životního prostředí) dostatečně neodůvodnil, proč by se měly lípy kácet. Zároveň nepopsal, jak přesně jsou stromy v kolizi s připravovanou stavbou bytového domu Ekospolu (kvůli níž se povolení ke kácení vydávalo), důkladně neposoudil funkční a estetický význam dřevin a nezhodnotil, zda zájem na pokácení dřevin převyšuje konkurující veřejný zájem na jejich zachování. Závěr: „OCP MHMP shledal vydané závazné stanovisko ÚMČ Praha 15 za nedostatečně odůvodněné, tedy ve výsledku nezákonné pro jeho nepřezkoumatelnost.“ Zdejší úřad má nyní 30 dní na zpracování nového rozhodnutí.


Vyvstává před námi otázka - jak může úřad Prahy 15 povolovat kácení stromů s takovou lehkostí a lehkovážností?


Ale máme ohromnou radost, protože více než 25 let staré, vzrostlé lipové stromořadí o 12 kusech má nyní díky magistrátu ještě šanci. A to díky zájmu a obětavosti místních občanů z Boloňské ulice, kteří vydané povolení ke kácení napadli. Opřeli se přitom o stanovisko, které zpracoval člen Patnáctky náš domov Martin Šimák – psali jsme o něm ZDE.


A to je přesně cesta změny, kterou občanům Prahy 15 nabízíme do letošních komunálních voleb: za nás jednají odborníci, kteří věcem souvisejícím se správou městské části skutečně rozumějí a odvážně se staví za zájmy stávajících obyvatel. Pojďte do toho s námi!6 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

コメント


bottom of page