top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraPatnáctka Náš Domov

Lidé od Maraťáku se ještě nevzdávají

Účastníci řízení nesouhlasí s pravomocným rozhodnutím magistrátu, který potvrdil, že na Maraťáku může vzniknout výstavba developera A-TRIO, kterou podporuje koalice Prahy 15. Místní podali žalobu ke správnímu soudu, aby rozhodnutí správního orgánu přezkoumal, neboť ho považují za nezákonné a věcně nesprávné.


Developer A-TRIO navrhuje dle jejich názoru vysokou podlažnost nové stavby, která tak nevhodně převýší okolní zástavbu a naruší její charakter. Další námitkou účastníků řízení je dopravní zatížení lokality. Uvádějí, že stavební záměr vykazuje celou řadu zásadních nedostatků z hlediska souladu s cíli a úkoly územního plánování a platnými právními předpisy v oblasti územního rozvoje a urbanismu.


„Mám obavy o bezpečnost v křižovatce Švehlova/Hostivařská, jelikož vjezd do garáží stavby je umístěn velice nešťastně. Napojení záměru na komunikaci nepochybně povede k zakázaným manévrům v křižovatce i v okolních ulicích,“ uvádí Lukáš Pertl, místní občan a zastupitel za Patnáctku náš domov.16 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Commentaires


bottom of page