top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraPatnáctka Náš Domov

Koalice zvýšila nájmy

(Sloupek našeho zastupitele v červnovém Hlasateli na téma zvyšování daně z nemovitosti, které údajně chystají Piráti – téma vybírala ODS)


Téma zřejmě souvisí s celostátní politikou a předvolební kampaní – ODS chce diskutovat o návrhu, který skutečně neexistuje, a přesto se používá jako klacek na jednoho z favoritů letošních parlamentních voleb. Sloupek v Hlasateli však má sloužit především tématům a dění v naší městské části, a proto se budu věnovat zdražování nájemného v obecních bytech a návrhu zvýšení daně z nemovitostí v Praze 15.


Vládnoucí koalice ANO / ODS / TOP 09 připravila od října 2019 občanům bydlícím v bytech, které vlastní městská část Praha 15, velmi nepříjemné překvapení. Zvýšila jim během dvou let nájemné o celých 50 %, což je pro ně velmi citelný zásah do jejich peněženek. Patnáctka náš domov nesouhlasí se zvyšováním nájemného, je pro efektivní hospodaření, využívání dotací, maximalizaci zisku z případných prodejů pozemků v otevřeném výběrovém řízení, pro participaci projektů ve veřejném prostoru s občany.


Zdražování nájemného by mělo být poslední možností, jak získat peníze do rozpočtu, a rozhodně by nemělo být navyšováno o tak vysoké částky. Pokus o zvýšení daně z nemovitostí již v Praze 15 jednou proběhl. Pan místostarosta Bílek (ANO) navrhoval od roku 2020 zvýšení koeficientu pro výpočet daně z nemovitých věcí o 46 %. Většina zastupitelů však byla proti a návrh nebyl schválen. Pro tento návrh nehlasoval nikdo ze zastupitelek a zastupitelů Patnáctky náš domov.


V Praze 15 máme tedy jasno, náklady na bydlení zdražují zástupci ANO, ODS a TOP 09, zastupitelé Patnáctky náš domov stojí na straně občanů.


Milan Ducko2 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page