top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraPatnáctka Náš Domov

Koalice se postavila proti petici občanů

V pátek 24. června se na zastupitelstvu projednávala petice proti plánované výškové výstavbě na Taškentu, kterou podepsalo téměř 400 občanů. V rámci možností jsme ve veřejném zájmu navrhovali, aby se znovu otevřela smlouva, kterou s developerem za městskou část uzavřela koalice ANO / ODS / TOP 09. Konkrétně jsme chtěli, aby se s developerem jednalo o snížení připravované výstavby na max. 6 podlaží.


Koalice se však znovu postavila na developerskou stranu a náš návrh odmítla. Vzhledem k nízkému počtu svých zastupitelů pak nebyla schopna přijmout ani svoje vlastní usnesení, že petici pouze "bere na vědomí".


Masivní výstavbu na místě OC Taškent plamenně hájil zejména místostarosta Fischer (ODS, kandidát na starostu za Společně pro Prahu 15), který tento projekt "manažuje" dlouhodobě. Na konstatování v diskuzi, že na sídlišti Hornoměcholupská takovou výstavbu nikdo nechce, se přihlásil, že on ji tam teda určitě chce. Je paradoxní, že za dohodu s developerem je odpovědný člověk, který podle všech dostupných informací žije v úplně jiné městské části, než je Praha 15.26 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page