top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraPatnáctka Náš Domov

Koalice schválila developerské studie ve výboru

Koaliční členové výboru pro územní rozvoj odsouhlasili tzv. koncepční studie, které mají developerům navýšit možnost výstavby v Hostivaři i Horních Měcholupech. Patnáctka náš domov přednesla obsáhlý protinávrh, který měl naopak výstavbu razantně snížit, ale koalice se postavila tvrdě proti - o jednotlivých připomínkách PND navíc odmítla hlasovat jednotlivě.


Nakonec tedy pro studie zvedli ruku členové výboru Nauč, Meluzín (oba ANO), Neumann, Miškovský (oba TOP 09) a Rett (ODS), které neobměkčil ani obšírný nesouhlas přítomných občanů. Proti zbytečným studiím za 2,7 milionu, které jdou na ruku developerům, naopak hlasovali zástupci PND Marcel Pencák a Radek Běla.


Moc děkujeme všem aktivním občanům Prahy 15, kteří se jednání výboru zúčastnili a neohroženě prezentovali svoje názory, i když na ně koalice kašle a žádné jejich připomínky nepřijala. Všichni byli přesto skvělí, takhle má vypadat opravdová demokracie.


Obě studie bude projednávat ještě zastupitelstvo čili naděje, že se hlas místních lidí nakonec prosadí, stále nezemřela. A naděje není přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že něco má smysl bez ohledu na to, jak to dopadne...
8 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page