top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraPatnáctka Náš Domov

Koalice podpořila výstavbu v Livornské ulici

Developerská koalice ODS / TOP 09 / ANO / NEZ s podporou SPD ignorovala zájmy občanů, kteří dlouhodobě protestují proti velkokapacitní výstavbě na kotelně v Livornské ulici. Radnice naopak vyšla vstříc developerovi Exafin - odsouhlasila jeho projekt a při realizaci mu poskytne veškerou součinnost. Zejména mu umožní dotčení pozemků městské části, bez nichž by se stavba neobešla.


Koalice neměla dostatek odvahy projednat tuto kauzu veřejně na zastupitelstvu, spolupráci s developerem si odsouhlasila pokoutně na radě. Ani se není čemu divit, základem je totiž kolosální lež. Radnice tvrdí, že developera přinutila aspoň snížit stavbu z 11 na 8 podlaží. Osmipodlažní dům však chtěl developer stavět už v roce 2017 (obr. 1), tehdy jsme ho však odmítli a hnali. Nyní, zřejmě po dohodě s koalicí a čistě účelově, představil loni developer záměr na 11podlažní dům (obr. 2). A ejhle, najednou koalice "dosáhla snížení" na 8 (obr. 3)! Asi naši radní předpokládají, že jsou lidé úplně hloupí a bez paměti.


Ptáte se nás, co se dá nyní dělat. V této fázi nic, koalice zkrátka zájmy lidí z Livornské a okolí prodala (lze jen spekulovat, za co všechno). Sousedé se však budou moci účastnit územního řízení, kde bude ještě příležitost stavbu připomínkovat. Ty hlavní trumfy jim však koalice vyrazila z ruky.


Ale jak by mohl hájit občany starosta nebo místostarosta, kteří se raději odstěhovali do rodinných domů se zahradou v Kreslicích a Tlostovousech, než aby žili v Praze 15. Sem jezdí jen inkasovat výplaty od občanů, kterým podporou výstavby "zpříjemňují" život.

24 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comentários


bottom of page