top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraPatnáctka Náš Domov

Koalice dál pokoutně jedná s developery

Koalice ODS / TOP 09 / ANO /NEZ s podporou SPD potají uzavřela další smlouvu s developerem. Vedení radnice v čele se starostou Fischerem (ODS) a místostarostou Neumannem (TOP 09) bez výhrad odsouhlasilo výstavbu dvou 6podlažních objektů na místě prodejny Penny v Boloňské ulici. Dohoda s developerem Trei Real Estate byla připravena a schválena bez projednání s místními občany, nebyli s ní předem seznámeni ani opoziční zastupitelé - koalice dlouhodobě okázale ignoruje výbor pro územní rozvoj, věc nepředložila ani na zastupitelstvu. O důvodech, stejně jako o zákulisním pozadí těchto netransparentních dohod, nechť si každý udělá svou představu.


Koalice dohodu prezentuje jako úspěch - za maximální naplnění stavební kapacity projektu (dva šestipodlažní domy) prý získá 1,8 mil korun + pozemky v hodnotě 925 tisíc korun a nové dopravní komunikace v hodnotě 900 tisíc korun. Okolní prostranství prý budou zrevitalizována, střechy nových objektů budou zelené. Za to poskytne developerovi absolutní součinnost při stavbě včetně pozemků pro staveniště.


My ve schváleném znění smlouvy vidíme něco jiného - souhlas radnice s vykácením javorového stromořadí, které zde roste již cca 25 let (viz první obrázek), vykácení vzrostlých borovic a javorů mezi Penny a kotelnou (viz druhý obrázek), průjezd jen pro automobily, u něhož není zakreslený chodník, a převzetí silnice, chodníků a kusu zeleně do péče městské části (zvýšení nákladů na údržbu).


Nejvíc nás ale fascinuje arogance, s jakou koalice tyto věci řeší - bez vědomí místních občanů, bez jakékoliv veřejné diskuze. Je nám líto těch, kteří při volbách naletěli stranám s hesly jako "Méně budov, více zeleně". Aneb sejdeme se u dalšího kácení...
25 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page