top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraPatnáctka Náš Domov

Je to marné

Minulý týden proběhlo po několikaměsíční pauze teprve třetí jednání Komise školství. Její členové přijali pozvání do Mateřské školy Milánská 472, kterou si mohli prohlédnout včetně nedávno opravené kuchyně. Naše zastupitelka Jana Brádková nechala do programu zařadit i bod týkající se jednotného elektronického zápisu do školek a škol. Členy komise chtěla seznámit se systémem, který je již úspěšně využíván v některých jiných městských částech. K prezentaci přizvala odborníka, který tento systém spravuje, aby mohl ukázat jeho výhody a zodpovědět dotazy.


Místostarostka pro školství Kolářová (ANO) však byla na novoty připravena. Nejprve dosáhla odsunutí prezentace na konec programu, což pána, který kvůli tomu přijel speciálně až z Brna, nepotěšilo. Na svoje vystoupení pak dostal vyčleněno pouhých 5 minut. Převládající nechuť některých přítomných seznámit se s něčím novým byla očividná. Paní místostarostka pak s podporou dalších členů komise a hostí přešla do asertivní ofenzívy s tím, že současný zápisový systém ve školkách funguje k naprosté spokojenosti ředitelek i rodičů a že jediní, kdo v tom spatřují nějaký problém, jsou opoziční zástupci PND a Pirátů. A co vy, jste se současnou formou zápisů spokojení? Jaká je vaše zkušenost? Napište nám do komentářů.


Jen o něco lépe dopadl nápad Jany Brádkové na vytvoření „informačních šablon“, které by na webu městské části přehledně, podle stejných kritérií představovaly jednotlivé mateřské a základní školy v Praze 15. Rodiče by tak získali srovnávací platformu, kde by se mohli v nabídce snadno orientovat. Jana myšlenku představila na minulém jednání komise a členové byli požádáni o vytvoření konkrétní podoby šablon. Formální předseda komise Tomeš (Nezávislí) však ani po připomenutí nedal toto téma do programu jako samostatný bod, Jana ho tak musela otevřít v bodě Různé. Její návrh šablon se nepodařilo projednat, protože koaliční členové si nic nepřipravili. Projednávání tak bylo přesunuto až na prosinec, do té doby se komise nesejde.


Patnáctka náš domov se i ve výborech a komisích snaží pracovat v duchu svého programu, který byl nejpropracovanější v rámci všech stran a získal největší podporu občanů Prahy 15. Chceme, aby tyto orgány nebyly jen „brífinky“ a exhibicemi příslušných radních, ale skutečně pracujícími a poradními skupinami, jejichž členové budou přinášet nové podněty, návrhy a odborná stanoviska. Ale řečeno s klasikem „je to marné, je to marné, je to marné“.8 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page