top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraPatnáctka Náš Domov

Jak se u nás zachází s přírodou

Agility park v Pražské ulici na Groši má již osazené mnohé herní prvky a vysetou trávu. Proč ovšem tráva časem neporoste pod dvěma ze zdejších stromů? Jsou to totiž akáty, a ty vypouštějí do půdy látky, které hubí veškerou konkurenci, která by si dovolila růst v jejich těsné blízkosti. Akáty sice pěkně kvetou a mají kvalitní dřevo, ale jsou to také invazní, houževnaté dřeviny, které se dokáží nekontrolovatelně šířit do okolí.


Zatímco nepůvodní akáty tu zůstaly, mnohé původní dřeviny šly k zemi. Především několika statných javorů, které rostly při východním okraji parku je opravdu škoda. Smutné je, že některé být ani káceny nemusely, protože rostly vně parku, kde by ničemu zásadnímu nebránily. Možná by nebylo špatné se nejprve zamyslet, než rovnou startovat motorovku.


O probíhající realizaci projektu Park Pražská jsme informovali již před časem. Tehdy jsme se pozastavili především nad chybějící brankou, která by směřovala na jih a umožnila přímý průchod celým parkem (svahem), jak byli lidé historicky zvyklí. Nakonec zde vznikla branka, která směřuje přímo do vozovky…
7 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page