top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraPatnáctka Náš Domov

Jak se těšíte na Dny Prahy 15?

V zářijovém Hlasateli nadcházející Dny Prahy 15 určitě nepřehlédnete - jejich programu jsou tu věnovány hned tři stránky, navíc hnutí ANO položilo zastupitelským klubům otázku zmíněnou v nadpisu. Za PND odpovídal náš garant přes kulturu Lukáš Pertl, který vás na veselici srdečně zve:


"Dny Prahy 15 patří tradičně k podzimním oslavám naší městské části v režii paní místostarostky Jitky Kolářové. I v letošním roce nás tedy čeká plno volnočasových aktivit v devíti dnech. Je však skutečně nutné mít slavnosti opět takto nafouknuté? Méně může být někdy i více.


Paní místostarostka si nedávno nechala vytvořit i krátký dotazník, ze kterého měla vzejít jasná podpora této akce. Dotazníkové šetření od 128 respondentů však jednoznačnou podporu neprokázalo.


Nafouknutý je také rozpočet, který se každoročně pohybuje mezi 600 až 800 tisíci korun. Nejinak tomu bylo i v pandemickém roce 2020. Patnáctka náš domov dlouhodobě podporuje zkrácení Dnů Prahy 15 a tím i snížení rozpočtu akce. Ušetřené finance pak mohou být použity například na zvýšení podpory jednorázových dotací nebo participativního rozpočtu. Volnočasový výbor, který tyto dotace rozděluje, by však měl být i orgánem zajišťujícím veškeré oficiální akce městské části. Zkrácení délky Dnů a tím snížení rozpočtu jsme již několikrát navrhovali na výboru. Stejně tak začlenění všech akcí do jeho kompetence. Zatím neúspěšně. Pro větší spolupráci mezi opozicí a koalicí je potřeba zájem obou stran se dohodnout a ten bohužel mnohdy nenacházíme.


Jsem však moc rád, že se pandemická situace zlepšuje a všichni lidé zapojení do kulturních, sportovních a dalších volnočasových oborů se mohou vrátit ke své práci. Už bylo na čase. Aktuálně je na nás všech ochota pomáhat - podporovat aktivně činnost, navštěvovat akce nebo i finančně přispívat či informovat své okolí.


I když nesouhlasím s provedením akce, tak jsem moc rád, že nabízí místním obyvatelům možnost odreagování. Děkuji také všem místním spolkům za zapojení do letošního ročníku. Kulturní a sportovní rozvoj musí pokračovat. Má to smysl."2 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page