top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraPatnáctka Náš Domov

Jak nám odešel stánek

Nedávno se nám definitivně rozbil petiční stánek, který jsme si pořídili před volbami v roce 2018. Tehdy jsme ho totiž po kampani nezavřeli do komory, naopak – na další dlouhá léta se potom stal naším nepostradatelným parťákem při setkávání s občany. Mohli jste ho spatřit na nejrůznějších místech Prahy 15, když naši zástupci (včetně Radky Daníčkové, která nyní kandiduje za Piráty) spolu s vámi sbírali podpisy proti šíleným developerským projektům a za odvolání místostarosty Neumanna nebo při loňském Turné s Kobrou, kdy jsme vám neúnavně představovali plány vládnoucí koalice na masivní zastavění velké části Hostivaře a Horních Měcholup.


Stánek dostával neustálým skládáním, rozkládáním a převážením pěkně zabrat, spousta věcí se na něj nakládala, sloužil k uskladnění našich objemných batohů, občas musel čelit našemu opírání nebo poryvům větru, párkrát ho počůral pes, když jsme diskutovali s jeho páníčkem. Není divu, že se jednou objevila první prasklina, jindy se urval kus konstrukce, potom se odlepil držák na vývěsní štít… Jak už tak bývá údělem opozičního stánku, radosti se dočká jen pomálu. Ten náš ale určitě před odchodem do důchodu potěšilo, že jsme společně s více než tisícovkou z vás prosadili například jednotný postup všech zastupitelů napříč politickým spektrem proti výstavbě Výhledů Košík na místě dnešní Normy.


Letošní čtrnáctidílné Turné s mapou, které nám přineslo stovky vašich podnětů na zlepšení naší městské části, jsme už absolvovali s novým stánkem. Je to švihák, určitě se u něj rádi „zakecáte“. Stavte se, během září bude k vidění prakticky všude. A vy dobře víte, že nejde o účelový tah pro kampaň. Naslouchání občanům je pro nás zcela přirozenou činností, nikdy jsme mezi vás chodit nepřestali, takže teď nemusíme nic předstírat. Těšíme se na další setkávání s vámi!


PhDr. Marcel Pencák, Ph.D. Patnáctka náš domov (sloupek našeho zastupitele v zářijovém Hlasateli)7 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page