top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraPatnáctka Náš Domov

Developeři mají dál přednost před lidmi

Koalice ANO / ODS / TOP 09 ve středu 9. března na zastupitelstvu opět potvrdila, že developerská košile jí je bližší než občanský kabát. Chtěli jsme projednat "Analýzu spokojenosti obyvatel", kterou radní nechali zpracovat za 200 tisíc korun. Když zjistili, že pro ně vyšla nepříznivě (lidé vyjádřili oproti jiným městských částem nadprůměrnou míru nespokojenosti s životem v Praze 15 ), snažili se ji utajit (několik měsíců ji neprojednali v žádných orgánech samosprávy, nevyvěsili ji na web, zastupitelům ji vydali až po tlaku PND) nebo nanejvýš vytáhli dvě trochu příznivější stránky, které otiskli v Hlasateli.


Chtěli jsme proto vyvodit ze závěrů analýzy aspoň nějaké závěry VE PROSPĚCH OBČANŮ, aby:

- byli veřejně a včas informováni o návrzích memorand, smluv a jiných dohod, které bude chtít radnice uzavřít s developery ohledně jejich výstavby - měli možnost tyto návrhy připomínkovat (!) - byli seznamováni se všemi záměry výstavby, které bude chtít realizovat samotná radnice, a to ještě předtím, než se zadá zpracování projektu - měli možnost i tyto záměry (například ve fázi studie) připomínkovat (!)


A jako to dopadlo? Zastupitelé developeristických stran se o analýze odmítli bavit, zlepšení pro občany nechali stát na slepé koleji. Největším odpůrcem projednání analýzy se stal její přímý objednatel místostarosta Fischer (ODS), který proti němu plamenně řečnil, a pak i hlasoval.


Překvapuje to ještě někoho? Pojďme to na podzim změnit, společně vrátíme radnici Prahy 15 místním občanům.8 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page