top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraPatnáctka Náš Domov

Další zbytečný projekt za 400 tisíc

Přehlídka nesmyslných projektů, za které koalice ANO / ODS / TOP 09 vynakládá statisíce a miliony z peněz občanů Prahy 15 pokračuje. Tentokrát se místostarosta Frauenterka (ODS) zaměřil na vlakovou stanici Horní Měcholupy. Se svými kolegy z radnice zadal zpracování studie na novou podobu zastávky a jejího okolí a znovu tak ukázal, jak koalice vyvádí peníze z rozpočtu na zbytečnosti, zatímco jinde chybějí. Napadá nás v tomto smyslu hned několik otázek:


- Proč má městská část řešit za 400 tisíc korun z našeho rozpočtu podobu zastávky, která patří Správě železnic?


- Proč studie za 400 tisíc korun obsahuje pouze JEDNU stránku textu a TŘI obrázky?

- Proč se zhotovitel studie hledal neveřejně, a to oslovením pouhých tří projekčních firem?


- Proč místo firmy INPAR, která zakázku získala, pocházejí navržená řešení od firmy Kotas & Partners?


- Proč jsou na zastávku Horní Měcholupy kresleny 4 polyfunkční objekty s komerčním parterem?


- Proč je na pozemku, který Praha 15 dostala od magistrátu pro vybudování zázemí svých „technických služeb“, nakreslen parkovací objekt P+R? To není nikdo z radnice schopen dodat projektantům řádné podklady?


- Proč koalice studii utajila před občany Prahy 15 tím, že ji nezveřejnila?


- Co si městská část se studií nyní počne?


Patnáctka náš domov opakovaně dokázala, že koalici nebude podobné praktiky tolerovat. Znovu jsme tedy ve svém volném čase zapracovali a studii jsme si od radnice vyžádali podle zákona o svobodném přístupu k informacím, podobně jako dříve spoustu jiných materiálů. Pro občany ji v plném znění publikujeme ZDE.

Pojďte spolu s námi v podzimních komunálních volbách ukončit tento systém vyvádění peněz z rozpočtu Prahy 15! Chceme zdravé hospodaření, které bude za rozumnou cenu řešit skutečné problémy městské části.16 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Commentaires


bottom of page