top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraPatnáctka Náš Domov

Chceme lepší informovanost o školkách

I z opozice se snažíme prosazovat náš program, který podpořilo nejvíce obyvatel Prahy 15. Na posledním jednání Komise školství navrhla naše zastupitelka Jana Brádková vstřícný krok k informovanosti rodičů budoucích předškoláků a školáků. Jak jsme již avizovali v květnovém Hlasateli, vnímáme, že forma komunikace ohledně MŠ a ZŠ uvízla na mrtvém bodě. Rádi bychom rodičům podobně jako v jiných městských částech usnadnili orientaci ohledně daných zařízení a poskytli jim ucelený, jednoduchý a užitečný přehled.


Každoročně se opakují dotazy ohledně mateřských škol a stesky, že některé informace jsou pro rodiče obtížně dohledatelné. Často vás například zajímá, zda má školka třídy smíšené či homogenní. Proto chceme podle vzoru MČ Praha 3 vytvořit jednotnou šablonu pro MŠ i ZŠ, kde se rodiče na stránkách městské části souhrnně dozví všechny důležité informace týkající se jednotlivých škol. Tento přehled by byl samozřejmě pravidelně aktualizován. Soustředění podrobných informací na jednom místě bude nesporně výhodné pro všechny rodiče. MČ tak udělá další krok k otevřenosti a přehlednosti ve prospěch občanů. Komise školství tento náš návrh přijala a dostala za úkol ho zpracovat.


Jaké informace byste jako rodič vybírající pro své dítě mateřskou základní školu ocenili? Je pro vás podstatná bezbariérovost, složení tříd v MŠ (heterogenní/homogenní), školní parlament, široká nabídka kroužků? Jaká jsou vaše kritéria, která by měla být v přehledu zmíněna? Chápeme, že v Praze 15 se stalo základním kritériem, aby dítě bylo přijato, ale přesto - poraďte nám. Děkujeme!


Pro inspiraci uvádíme odkaz na informace poskytované MČ Praha 3 ZDE.5 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page