top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraPatnáctka Náš Domov

Bytový dům v Parmské povolen

Stavební úřad Prahy 15 napočtvrté povolil výstavbu bytového domu v Parmské ulici. Developer Central Group tak získal územní rozhodnutí a rovnou i stavební povolení na výstavbu 8podlažního domu. V něm bude 187 bytových jednotek a 180 parkovacích míst v podzemních garážích. Odbor životního prostředí odsouhlasil kvůli této stavbě rozsáhlé kácení - k zemi půjde mj. 25 stromů s obvodem kmene od 90 do 203 cm, smrky, jedle, borovice, buky, ořešáky a jeřáby.


Nutno říci, že místní stavební úřad je v této kauze nevinně. Masivní stavbu tady třikrát odvážně zamítl - v letech 2017, 2018 a 2022. A to s názorem, že ve stabilizovaném území sídliště se takto intenzivně už stavět nemá. Bohužel, magistrátní úředníci jako nadřízený orgán toto rozhodnutí zvrátili a náš stavební úřad se jejich stanoviskem musel v dalším jednání řídit.


Každopádně "Případ Parmská" dokazuje, že nelze věřit koaličním stranám, které u jakékoliv stavby kdekoliv vždy od počátku "vědí", že může vzniknout. Zde se jednalo o střet dvou protichůdných názorů odborníků, kteří záměr stavby posuzují podle zákonů, a neshodli se. Bohužel, "vyšší bere". Vyšší, které to u nás rozhodně nezná lépe než nižší. Nicméně žádná stavba nevzniká, dokud není pravomocně povolená rozhodnutím státní správy, ať vám líní či zkorumpovaní politici namlouvají cokoliv.


Drobnou útěchou nám může být, že bojem proti stavbě prodloužili občané Parmské minimálně o 6 let dobu, kdy tady uvedená stavba zkrátka nebyla...32 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page