top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraPatnáctka Náš Domov

Bytové domy na louce nechceme

Patnáctka náš domov spolu s občany dlouhá léta chrání louku a pěší promenádu pod OC VIVO před plánem na výstavbu bytových domů. Myslíme si, že v zájmu ochrany hodnot tohoto území na okraji Prahy 15 by se zde měla zachovat plocha pro sportovní a rekreační využití, jak určuje platný územní plán. Do poslední chvíle se budeme snažit, aby developer Central Group s pomocí zdejší koalice a magistrátu neprosadil svou.


Změnu územního plánu pro developera aktivně podporují zdejší politici Společně pro Prahu 15 (ODS / TOP 09) a ANO. V roce 2018 při projednávání Metropolitního plánu tyto strany ještě předstíraly, že na louce chtějí ponechat rekreační funkci. Jakmile však po volbách jejich zástupci odstavili Patnáctku náš domov, spřáhli se s developerem a od té doby pracují všemi silami, aby zde mohl stavět právě bytové domy.


V květnu 2019 odmítli naše snahy zpochybnit podkladovou studii ke změně územního plánu, která byla podána neoprávněně jménem městské části. Vzápětí v červnu samotnou změnu územního plánu odsouhlasili a podepsali s Central Groupem memorandum o spolupráci. Tím ignorovali petici proti tomuto záměru, kterou podepsalo více než 1000 občanů. Na konci roku 2021 odmítli návrh Patnáctky náš domov, aby Praha 15 podala připomínky do projednávání změny územního plánu. A v červnu 2022 shodili pod stůl naše připomínky k návrhu Metropolitního plánu, do něhož se developerovi podařilo bytovou zástavbu protlačit.


Pokud developer nakonec zvítězí a získá právo stavět poblíž Meandrů Botiče bytové domy, nemělo by se zapomenout na jména současných radních, kteří tomu napomáhali: Michal Fischer (ODS), Michal Frauenterka (ODS), Pavel Klega (ODS), David Hájek (ANO), Jitka Kolářová (ANO), Petr Neumann (TOP 09), Pavel Pešek (TOP 09).


PhDr. Marcel Pencák, Ph.D. Patnáctka náš domov


(sloupek v dubnovém Hlasateli)11 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page