top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraPatnáctka Náš Domov

Čistota ve veřejném prostoru v Praze 15

Prostředí, kde žijeme, vypovídá lecco o obyvatelích, kteří v něm bydlí. Domnívám se, že většina z nás nechce žít mezi odpadky a zajímá se, jak okolí našeho bydliště vypadá.


Praha 15 má oproti jiným městským částem výhodu v podobě velkého podílu zeleně. Máme lesopark, les v Záštěpí i mnoho stromů v ulicích. Tuto výhodu občas někdo zneužije v domnění, že se odpad v přírodě ztratí. Jednou ze starostí MČ je pořádek udržovat. Nutno si uvědomit, že pokud pozemek není ve správě MČ, tak je možné majitele pouze na nepořádek upozorňovat a volat po nápravě. Potom je to již na něm, jak k problému přistoupí.


Často se setkáme s větším množstvím odpadu na pozemcích ve vlastnictví různých developerů, například ve svahu u hostivařského nádraží. Že by způsob, jak v místních vyvolat pocit potřeby místo zastavět? Nedávno se řešil nedostatek odpadkových košů v lesoparku. Správa pražských lesů chce návštěvníky naučit, že co do lesa doneseme, to také vezmeme zpět. Myšlenka je to ušlechtilá, nicméně ne všichni návštěvníci to takto chápou. Situaci v lesoparku intenzivně sledujeme, na problémy upozorňujeme a snažíme se je řešit.


Patnáctka náš domov se již mnoho let 2x ročně zapojuje do celostátní kampaně Ukliďme Česko. Díky naší činnosti a pomoci místních zmizelo z městské části několik desítek tun odpadu. Zorganizovali jsme úklidy v Záštěpí, na Groši, na nádraží Horní Měcholupy nebo v lesoparku. Našich akcí se za tu dobu účastnilo několik stovek dobrovolníků.


Chcete také pomoci naší přírodě? Přijměte pozvání na naší další úklidovou akci: Budeme uklízet v sobotu 14.10. od 10:00 na železniční zastávce Praha – Horní Měcholupy. Vybavení zařídíme.


Přejeme Praze 15 zdravou a čistou přírodu, kde bude moci čerpat sílu každý z nás.


Mgr. Martin Šimák (sloupek našeho zastupitele v říjnovém Hlasateli)2 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

コメント


bottom of page